لیزر درمانی دیسک کمر با بیشترین مزایا و کمترین عوارض

لیزر دیسک کمر

دیسک کمر یکی از مشکلات ستون فقرات است که بطور متداول درمان می‌شود. این آسیب‌ها که همچنین به نام بیرون زدگی یا پارگی دیسک شناخته می‌شود، می‌تواند بر ناحیه گردن و کمر در ستون فقرات اثر بگذارد. دیسک ممکن است به چندین دلیل ایجاد شود که شامل بیماری فرسایشی ، ضربه به کمر یا گردن ، آسیب‌های ورزشی و خم شدن و بلند کردن نادرست اجسام است. افرادی که دارای مشاغلی هستند که به حرکات فیزیکی زیاد نیاز دارد، معمولاً از این آسیب رنج می‌برند.دیسک کمر هنگامی رخ می‌دهد که مقداری از مایع ژل مانند در مرکز دیسک از طریق شکافی در خارج دیسک بیرون میاید. این اتفاق باعث ایجاد درد، بی‌حسی، سوزن سوزن شدن ، سیاتیک یا ضعف عضلانی شده ، گرچه علائم آن همیشه فوراً ظاهر نمی‌شود. امروزه با روش‌های درمانی جدید می‌توانید درد دیسک کمر را با لیزر درمانی کاهش دهید.

اگر شما دچار درد شدید در بازو یا ساق پا هستید، بهتر است که ابتدا به پزشک مراجعه کنید. پزشکان متخصصان پزشکی در تحلیل ستون فقرات و حرکات بدن هستند. می‌توانید بدون نیاز به دارو، تزریق یا جراحی علت اصلی درد و درمان آن را بطور طبیعی کشف کنید. با استفاده از تکنیک‌های لیزردرمانی بسیاری از دردهای کمر و دیگر مشکلات اسکلتی عضلانی می‌تواند بطور کامل درمان شود.اگر درباره احتمال دیسک کمر نگران هستید، که منجر به علائم شما شده یا یکی از دوستان شما چنین علائمی دارد، امروز با کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر دهقان تماس بگیرید. می‌توانید با روشهای که ما برای کمک به کاهش درد و برگشت به زندگی فعال داریم، آشنا شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت روش درمانی لیزر برای دیسک کمر و یا  رزرو نوبت با شماره تلفن های 03132226284 تماس حاصل فرمایید.

چطور باید فهمید که به دیسک کمر دچار شده‌اید؟


اگر درد شدیدی در ناحیه خاصی از بازو یا ساق پا دارید، ممکن است ناشی از دیسک کمر باشد. با این وجود، می‌تواند به علت مشکلات دیگری نیز باشد. بیرون زدگی یا دیسک کمر اغلب علائمی مانند درد شدید، بی‌حسی و سوزن سوزن شدن در اندام‌ها را نشان می‌دهد اما اغلب علت اصلی نیست.دیسک کمر با پارگی تدریجی و ضربه‌ای حلقه‌هایی که دیسک را ایجاد می‌کنند بوجود می‌آید. این حلقه‌ها بسیار شبیه به بخش‌های متقاطع تنه درختان، با هسته‌ای ژله مانند در وسط آن هستند. دیسک‌ها جذب‌کننده ضربات بین هر مهره در ستون فقرات است. هدف آنها ایجاد ثبات، حمایت و شکل دادن است.همیشه هنگام بلند کردن اجسام سنگین ممکن است کمی آسیب ببینید، احساس درد در گردن یا کمر، به این معنی است که ممکن است پارگی بسیار خفیفی به دیسک‌ها وارد شده باشد. با گذشت زمان، این آسیب تکراری می‌تواند منجر به بیرون زدن هسته دیسک به سمت عقب و بیرون به داخل کانال در جایی شود که عصب شما از ستون فقرات به سمت بخش‌های متفاوت بدن بیرون بزند.  دیسک کمر ممکن است در تمامی قسمت‌های ستون فقرات ایجاد شود، اما عمدتاً در سطح پایین کمر (L3-S1) یا سطح میانی گردن (C3-C6) است. دیسک‌ها در طول شب متورم شده و در واقع حدود 25 میلیمتر بلندتر شده ، و از این رو علائم عمدتاً در صبح بدتر می‌شود.

لیزر درمانی برای دیسک کمر چیست؟


لیزر درمانی برای دیسک کمر چیست؟

 لیزردرمانی یک درمان پزشکی است که از انرژی نور لیزر متمرکز بالا استفاده می‌کند، تا درد و التهاب را درمان کند. این درمان در سطح سلولی با تحریک روند بهبودی طبیعی بدن عمل می‌کند. این تکنولوژی بسیار پیشرفته در درمان بیماری‌های مزمن و حاد بسیار مؤثر است، که با روش‌های درمانی سنتی درمان نمی‌شود. این بیماری‌ها شامل، موارد زیر است اما تنها محدود به این مشکلات نیست: آرتروز، درد پشت، دیسک کمر، سر درد، درد زانو و لگن ، گردن درد،  اختلال عصب محیطی ، آسیب به عصب، سیاتیک، زونا، تنگی کانال نخالی و اختلالات عضلات و مفصل فکی گیجگاهی.

لیزر درمانی برای دیسک کمر چه کاری انجام می‌دهد؟


در اینجا کاری که لیزر درمانی برای مشکل دیسک انجام می‌دهد را بیان می‌کنیم:

کاهش درد و التهاب بدون عوارض جانبی

لیزر درمانی از یک روند به نام فوتوبیومدولاسیون استفاده می‌کند. فوتون‌ها وارد بافت شده و با سینوکروم سی پیچیده در میتوکوندری ارتباط برقرار می‌کند. این تعامل باعث ایجاد سرازیر شدن بیولوژیکی رخدادهایی شده که منجر به افزایش متابولیسم سلولی و کاهش درد و التهاب می‌شود. برخلاف داروها، لیزر درمانی درد را بدون عوارض جانبی ناخوشایند کاهش می‌دهد.همچنین مهم است که اشاره کنیم که بیماران کاهش درد شدید در دراز مدت را تجربه ‌کرده‌اند. در حالی که تعداد درمان‌های مورد نیاز ممکن است بسته به شدت مشکل متفاوت است، بسیاری از بیماران پس از چند جلسه درمان کاهش درد طولانی مدت را احساس کردند.

این درمان می‌تواند برای مشکلات حاد و مزمن بکار گرفته شود


هنگامی درمان مشکلات حاد با لیزر درمانی بطور کامل تاثیرگذار است که به سرعت پس از آسیب (فرض بر این است که خونریزی فعال وجود ندارد) درمان شروع شود. هرچه سریعتر التهاب کاهش یابد و روند بهبودی شروع شود، بهتر است. در موارد آسیب‌های حاد ، لیزر درمانی به بازسازی بدن کمک می‌کند که سریع‌تر به عملکرد طبیعی خود برگردد.در بیماری‌های مزمن، لیزر درمانی اغلب برای کمک به رفع درد و التهاب مداوم بکار می‌رود. لیزر جدید با شدت نور EXP  25 وات توسط پزشکان برای کاهش سریع التهاب در بیمارانی که از درد مزمن مانند درد دیسک کمر رنج می‌برند، بکار گرفته می‌شود. این لیزر درمانی بخصوص برای درمان مشکلات مزمن بسیار مناسب است، زیرا به پزشکان این امکان را می‌دهد تا ناحیه گسترده‌ای را درمان کند، در حالی که  هنوز مقدار مناسبی دارو را دریافت می‌کنند.

در طول درمان احساس خوبی خواهید داشت

یک سؤال رایج درباره لیزردرمانی این است که" در طول درمان چه حسی خواهیم داشت؟" بسته به لیزر، می‌تواند حس کم با حتی بدون هیچ حسی باشد، یا ممکن است گرمایی ملایم و آرامبخش ایجاد کند. بسیاری از بیمارانی که درمان با نور لیزر درمانی را تجربه کردند، اعلام کرده اند که این روند درمان برای آنها لذت بخش بوده است، بویژه هنگامی که سر درمانی توپ ماساژ برای انتقال چیزی که ماساژ لیزر نامیده  می‌شود، بکار می‌رود. بیمارانی که درمان با لیزر پرقدرت را دریافت کردند، کاهش سریع درد را احساس کردند. در افرادی که از درد مزمن رنج می‌برند، این تاثیر می‌تواند بسیار قابل توجه باشد.

درمان‌ها سریع هستند

با لیزر شدت نور، درمان سریع اتفاق می‌افتد، و معمولاً بسته به اندازه، عمق و حاد بودن مشکل تحت درمان حدود 5-10 دقیقه طول می‌کشد. نیروی با قدرت بالا می‌توانند مقدار زیادی انرژی در مدت زمان کوتاهی انتقال دهند، از این رو، دوز درمان سریع بدست می‌آید. برای افرادی با برنامه جامع، بیماران و پزشکان نیز، وجود درمان سریع و مؤثر ضروری است.

آیا این درمان مطمئن است؟


 از زمان اعلام سازمان غذا و دارو، بیش از یک میلیون بیمار از این درمان غیرتهاجمی استفاده کردند- و هرگز عوارض جانبی گزارش نشده است. لیزر درمانی ممکن است در هر مکتب پزشکی ، شامل مدارس معتبر پزشکی یافت شود.

آیا این درمان دردناک است؟


خیر، در واقع این درمان بسیار راحت و آرامبخش است. بسیاری از بیماران در چند دقیقه طول جلسه درمان، کاهش درد را احساس می‌کنند.

آیا لازم است که این درمان بطور نامحدود ادامه یابد؟


خیر، هدف این است که منشا مشکل شما شناسایی و اصلاح شود- بویژه اگر مسئله بیومکانیکی باشد. لیزر درمانی (LT) برای تسریع روند بهبودی و درمان این مشکل بکار گرفته می‌شود. لیزر درمانی همراه با بهبود بافت ملتهب و آسیب‌دیده درد را کاهش می‌دهد. ثابت شده است که در درمان اکثر مشکلات،  نتایج اگر دائم نبوده اما طولانی مدت است. در شرایط خاص مواردی وجود دارد که نیاز به ادامه درمان‌های دوره‌ای دارد. چون لیزر تراپی عوارض جانبی ندارد، لیزر می‌تواند تا پایان عمر برای بیمار انجام شود.

هزینه لیزر درمانی دیسک کمر


هزینه لیزر درمانی با توجه به نوع لیزری که پزشک استفاده می‌کند، متفاوت است. فاکتورهایی مانند تجربیات پزشک و محل درمان نیز اهمیت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است